Teslimat Bilgileri

Nakliye ve Teslimat Politikası :

Şirketimiz her aşaması tamamlanmış bir siparişi sağlam ve ayıpsız olarak sipariş verene belirlenen şartlar içerisinde ulaştırmakla mükelleftir. Nakliye işleminin tüm aşamaları şirketimiz ve site isimleri altında yapılmayabilir. Ancak şirket nihai olarak siparişin sipariş verene ulaştırılmasında tek sorumludur. Nakliye ve teslimat aşamasındaki tüm sorunlar için Müşteri Hizmetleri bölümümüzdeki iletişim bilgileri ve formlarla bize ulaşabilirsiniz.

Kargolar :
Tüm siparişleriniz anlaşmalı kargolarımız olan Aras Kargo, MNG Kargo ve PTT Kargo ile www.kisiyeozelhali.com garantisi ile teslim edilmektedir.

Teslim Yeri Kapsamı :
Şirketimiz siparişlerinizi Türkiye’nin tüm illerine ulaştırabilmektedir.

Sevkiyata Hazırlala Süresi :
www.kisiyeozelhali.com ; üretimi yapılan ürünlerimiz üretim sırasına, dokuma ve baskı günlerimize göre 2 ile 20 iş günü içerisinde kullanıma hazırlanır. Sipariş etmiş olduğunuz ürünün kargoya verilmesi 4 ile 22 iş günü arasında gerçekleşmektedir.

Kargo Süresi :
Kargo teslimat süresi kargo firmamızın normal şartlarında genellikle 1-2 gün olmasına rağmen zaman zaman koşullardaki olumsuzluklar nedeniyle 3-4 iş gününe kadar çıkabilmektedir.Ayrıca Resmi ve Bölgesel tatiller, yılbaşı, bayramlar ve bunlarla birleştirilmiş tatil günlerinde kargo firmaları çalışmadığından sevkiyat veya teslimat bu tatiller sonrasına kalabilir.

Adres Hataları :
Sitemize bildirmiş olduğunuz teslimat adresinin yetersiz yada yanlış olması veya bu adreste teslimat esnasında bulunmuyor olmanız durumunda, siparişleriniz ilgili kargo şubesinde 3 gün bekletilir. (Bu süre kargo firmaları arasında değişiklik gösterebilir) Bu tarih içerisinde alınmayan yada teslimat için irtibat kurulmayan siparişler firmamıza geri gönderilir. Sipariş müşteri ile iletişim kurduktan sonra tekrar gönderilir. Bu süreçteki tüm kargo giderleri siparişi verene aittir.

Teslim Alan Kapsamı :
Ürün Kargo görevlisi tarafından teslim esnasında belirtilen isme teslim edilmekle koşullandırıldıysa da alıcı teslimin belirttiği bir başka kişiye yapılmasını da talep edebilir. Söz konusu sipariş alıcıdan başka bir kişi yada kuruluşa teslim edilecek ise , teslim edilmek istenen kişi yada kuruluşun siparişi teslim almayı kabul etmemesinden şirket sorumlu tutulamaz.

Nakliye Esnasındaki Zararlar :

DİKKAT : Ürününüzü teslim alma aşamasında mutlaka kargo yetkilisi önünde açıp kontrol ediniz.

Kargo tarafından size teslim edilmekte olan ürünün hasar görmüş olduğunu tespit ettiğinizde, malı getiren kargo görevlisine ‘hasarlı ürün tutanağı’ hazırlatmanız gerekmektedir. Daha sonra ürünü faturası ve bu tutanak ile birlikte bize göndermeniz halinde size en kısa zamanda yeni ürün gönderilecektir. Siparişi kargodan teslim almanız ürünün sağlam olarak teslim edildiği anlamına gelir.

Kargo Takibi :
Sitemizden vermiş olduğunuz siparişleriniz kargoya teslim edildiğinde "e-mail" inize bilgi ve sipariş takip nosu gönderilir. Siparişinizin durumunu bu takip nosu ile ilgili kargo firmasının internet sitesinden takip edebilirsiniz.

www.mngkargo.com.tr/

www.araskargo.com.tr/

www.ptt.gov.tr/

Kargonun Olmadığı Bölgeler :
Anlaşmalı olduğumuz Kargo firmaları Türkiye’nin ve Dünyanın hemen hemen her noktasına teslimat yapabilecek kabiliyette organize olmuş kuruluşlardır. Ancak buna rağmen Türkiye sınırları içerisinde bulunduğunuz bölgede anlaşmalı kargolarımızın şubeleri yok ise buralara Mobil Bölge adı altında haftanın belirli günlerinde teslimat yapılmaktadır. Eğer bulunduğunuz bölge Mobil Bölge tabir edilen yerleşim birimlerinin de dışındaysa siparişinizi en yakın Mobil Bölge’den ya da şubeden almak zorunda kalabilirsiniz. Bu durumda sitede yayınlanan teslimat süreleri ve Kargo ücretleri değişebilir.

Fatura Teslimi :
Siparişinizin kargoya verilmesi esnasında resmi faturamızda mutlaka ilgili kargoya teslim edilmektedir. Fatura kolinin dışında şeffaf bir poşet içerisindedir. Faturanızın kargonuz ile birlikte size teslim edilmediğini tespit ettiğinizde kargo görevlisine tutanak tutturmanız gerekmektedir. Bu tutanağı bize göndermeniz halinde en kısa zamanda size faturamızın ‘aslı gibidir’ kaşeli bir kopyası gönderilecektir. Siparişi kargodan tutanaksız teslim almanız faturayı da aldınız anlamına gelecektir.

Kargo Ücreti :
PTT Kargo Kapıda Ödeme Hizmeti için 3,5 TL Kapıda Ödeme Masrafı alınmaktadır. PTT Kargo fiyatları ürün ağırlığı ile paket ağırlığının ortalaması alınarak; ilk Kg. için 7,50 TL ondan sonraki her Kg. için 1,5 TL alınmaktadır. Örneğin: 5 Kg. Ürün PTT Kargo masrafı ortalama 7,50 TL dir.

Aras Kargo Kapıda ödeme seçeneğinde 5 TL "Kapıda Ödeme Hizmeti" masrafı alınmaktadır. Kargo gönderim ücreti ise 1 - 5 Kg. arası 7,5 TL ile 12 TL arasında değişmektedir.

Yukarıdaki oranlar ortalama fiyatlar olup; halı ebatları, hacimleri ve mobil bölge kargo şubeleri gibi kriterler ile değişebilmektedir.